Animal Friends
Oii!!
Si na forumu ANIMALS.
Če imaš rad živali se registriraj.
Na forumu ne manjka zabave.
Imamo tudi druge zanimie stvari.
Animal Friends
Oii!!
Si na forumu ANIMALS.
Če imaš rad živali se registriraj.
Na forumu ne manjka zabave.
Imamo tudi druge zanimie stvari.
Animal Friends
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Za vse ki imate radi Živali

KazaloPortalIščiRegistriraj sePrijava

En repek,Dva srčka in 7 tačk

Go down 
AvtorSporočilo
BlackHeart.
Boss
Boss
BlackHeart.

Zakaj si se prijavu na forum?? : Ker sm Admin in mam rada živali!!
Katera je tvoja naj. Žival?? : Pes,Kunec
Število prispevkov : 434
Kraj : Svet

En repek,Dva srčka in 7 tačk Empty
ObjavljaNaslov sporočila: En repek,Dva srčka in 7 tačk   En repek,Dva srčka in 7 tačk I_icon_minitime11.12.09 20:18

Ko ju opazujem, vsakič ponovno odkrivam, kako čudovito povsem navadna mačka sta. In mi je žal, da ju nihče drug ne mara, saj še vedno, po dobrem letu dni, iščeta dom. Tudi jaz ju ne smem imeti (preveč) rada, ker nista moja in sem si izbrala drugačno pot.

Naj in Kusasi (Foto: Petra Mohar)

Kusasi in Naj. Dva povsem različna začetka in različni zgodbi z istim koncem - oba spregledana, pozabljena in brezdoma. Neverjetno ljubezniva, prijazna in prikupna, čeprav nimata nikogar, ki bi se jima posvečal in ju imel rad taka, kakršna sta.

Kusasi je za razliko od njegove družine imel veliko srečo... (Foto: Petra Mohar)

Kusasi je eden tistih »srečnih« mucev, ki so se skotili na tako opevani svobodi v »varnem« okolju. Skoten v okolju brez cest, brez psov, brez pušk in bojda tudi brez drugih nevarnosti, dokler... Dokler se ni zgodilo. Sredi travnika, na pol mrtev, je z zadnjimi močmi na ves glas klical svojo mamo. Kje je njegova mama in kaj se je zgodilo z njegovimi bratci ali sestricami, ne bomo zagotovo vedeli nikoli. Dejstvo je, da je mali, pet tednov star, tigrasto - bel mucek sedel sredi travnika poleg svojega mrtvega bratca in jokal na ves glas. Kazal je znake zastrupitve, na jeziku je imel razjede, gobček vnet, zadnji del črevesa mu je izstopil in iz njega se je cedila kri.

Kusasi je postal očarljiv muc, ki se rad stiska v naročju. (Foto: Petra Mohar)

Naj je muc, ki me je prepričal, da je »mačja svoboda« v človekovem okolju samo lep izraz za nevarnost, bolečino in smrt.

Naju življenje na cesti ni prineslo nič dobrega. Kako je izgubil nogico in rep, ne bomo vedeli nikoli. (Foto: Natasa Lokar)

Kot mnoge pred njim, ga je ravno ta svoboda zaznamovala za celo življenje - najden je bil brez polovice zadnje noge in polovice repa s še odprtimi ranami. Tudi zanj ne bomo nikoli zares vedeli, kaj se mu je zgodilo, kako je preživel prvih nekaj mesecev svojega življenja in kako mu je uspelo preživeti izgubo noge in repa. Očitno pa je, da mu zdaj odprto okno ali vrata v zunanji svet predstavlja grozo, ki ga vsakič znova pripravi do skrivanja pod posteljo. V vsej svoji bedi in žalosti pa je našel nekoga, na katerega se je navezal in ki ga ima neskončno rad. In ta nekdo je Kusasi.

Naj je najnežnejši in najbolj priden muc, kar sem jih imela čast spoznati. (Foto: Petra Mohar)

Kusasi in Naj sta izjemen par, vsak poseben na svoj način. Najpomembneje pa je, da se imata rada, da si zaupata in uživata v družbi drug drugega. Skupaj sta odkrila, da niso vsi ljudje slabi in da nekaterim lahko zaupata. Oba sta rada s človekom, rada se igrata, crkljata in počivata v človeškem naročju. Kljub temu pa imata še vedno samo drug drugega, saj sta žal nezanimivih barv, izjemen značaj pa v današnjem svetu večini posvojiteljev ne pomeni prav veliko.

Velika prijatelja (Foto: Petra Mohar)

Če bi ju morda, kljub njunim pomanjkljivostim, želeli posvojiti, nas pokličite na 041/751-722

https://animals.sudanforums.net

En repek,Dva srčka in 7 tačk
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1